Je možné vymáhať peniaze od zahraničnej firmy?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Je možné vymáhať peniaze od zahraničnej firmy?

Zriadila som si účet na Badoo a jednorazovo som si cez internet banking dobila kredit. Niekde muselo byť zaškrtnuté automatické dobíjanie, čo som si, bohužiaľ, nevšimla. Behom dvoch dní mi z účtu stiahli takmer 150 eur. Platby sú momentálne v rezervácii. Existuje šanca, že dostanem peniaze späť? Nerada priznávam, že som nebola informovaná ani oboznámená s platbami, ktoré mi strhávali z účtu.

Odpoveď: Je možné vymáhať peniaze od zahraničnej firmy?

Dobrý deň

treba sa informovať na stránke, prečo a začo Vám boli prostriedky stiahnuté (aké služby, prípadne tovar). Niekedy sa stáva, že stránka ani nevie, že Vám boli prostriedky rezervované. V takom prípade je potrebné kontaktovať banku a žiadať, aby Vám prostriedky boli z rezervácii uvoľnené.