Máte
otázku?

Helvetia.sk doručený balíček


Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Bratislava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Helvetia.sk doručený balíček

Dobrý deň, na základe telefonického hovoru zo spoločnosti Helvetia.Sk, som si objednala balíček, ten som ešte v ted deň zrušila mailom, odpoveď bola, že akceptujú a rušia objednávku, dnes mi prišla sms, že balík mi bude zaslaný poštou do schránky, napriek tomu, že som objednávku zrušila, čo mám robiť v prípade, ak mi balík bude do schránky zaslaný? Ďakujem.

Odpoveď: Helvetia.sk doručený balíček

Dobrý deň, ak ste si balíček objednali ako fyzická osoba spotrebiteľ, potom môžete jednoducho balíček neprevziať a tento sa vráti späť odosielateľovi. Ak by ste balíček prijali, museli by ste napísať odstúpenie od zmluvy a zaslať balíček späť.

Ak ste si o balíček však objednávali ako podnikateľ, potom ide o obchodnoprávny vzťah a zrušenie zmluvy je možné vykonať iba na základe podmienok, ktoré ste akceptovali pri uzatváraní obchodu.

Podnikateľ nemôže, ak nebolo dohodnuté inak, len tak vrátiť balíček.

JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo


4,9 (2,639)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Helvetia.sk doručený balíček (Obchodné právo)

Dobrý deň,
po telefonickom info o výrobku z firmy Helvetia a ubezpečení nezáväznosti k žiadnemu ďalšiemu odberu som obdržala uvítací balíček " ZADARMO" s poplatkom 3, 99 e, poštovné a balné. Na vyžiadanie mi v balíku zaslali katalóg výrobkov, ak by som v budúcnosti mala záujem o nejaký výrobok z ich ponuky. Nakoľko žijem sama, úhradu som nemohla zrealizovať zo zdravotných dôvodov.
Po mesiaci mi prišla faktúra na ďalšiu zásielku, ktorú som ani neobjednala, ani neobdržala.
Dôkaz zo strany firmy, že som tovar prebrala neexistuje, nevedia sa preukázať.
Viackrát som sa pokúšala skontaktovať na telefónnom čísle pre zákazníkov, až som sa dovolala, vyjasnila situáciu a pozastavila pravidelne zasielanie.
Spotrebiteľov dostatočne neinformujú v telefonickom rozhovore, že ide o vernostný program alebo o zasielanie opakovaných dodávok. Ja som sa v rozhovore ešte raz opýtala na závažnosť ďalšieho odberu a bolo potvrdené, že NIE.
Taktiež som žiadala o vymazanie môjho mena, adresy, tel.čísla z databázy, s ich spracovaním pre obchodné a marketingové účely, resp. s ich odovzdaním ďalším subjektom.
6. 4. 2021 som znovu dostala upomienku o nedoplatku, ale zvýšenú o ďalšiu (neobdržanú ) zásielku a poplatok za upomienku.
Prosím o pomoc a radu k danej záležitosti. Zuzka.

Odpoveď: Helvetia.sk doručený balíček

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 08.04.2021)

Dobrý deň,
z otázky vyplýva, že ste žiadny balík resp. zásielku neprevzali a nezaplatili ste ani "uvítací balíček" za 3.99 €. Ak je to tak, potom na faktúry, ktoré boli zrejme zaslané obyč. poštou, nereagujte a balíky od uvedenej spoločnsoit nepreberajte.

Napíšte do spoločnosti email zo svojej emailovej adresy /nie cez kontaktný formulár na stránke spoločnosti/, aby vám žiadne ponuky a zásielky neposielali. Ak pošlete email zo svojej adresy budete mať dokald o tom, že ste spoločnosť požiadali, aby žiadne zásielky a ponuky na vašu adresu neposielala. Nič neuhradzujte.

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Helvetia.sk doručený balíček (Obchodné právo)

Dobrý deň, pán advokát, ďakujem veľmi pekne za odpoveď pomohla, len ja balík nemôžem neprijať, keďže mi bude zaslaný priamo do schránky, takže nezostáva nič iné len to odstúpenie od zmluvy ako ste písali v maili, vzhľadom na to, že som objednávku zrušila mailom, bolo mi napísané, že to akceptujú a napriek tomu mi balík príde môžem podať trestné oznámenie za obťažovanie? Lebo ináč sa to so spoločnosťou, ktorá ma podvodné jednanie riešiť nedá, ďakujem veľmi pekne a vážim si, že ste sa mou vôbec zaoberali, s úctou k Vám.

Odpoveď: Helvetia.sk doručený balíček

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 07.05.2017)

Dobrý deň, pokiaľ Vám napísali, že to akceptujú, potom máte ďalší argument na súde, v prípade ak by to riešili vymáhaním. Keby sa čokoľvek stalo, napíšte nám, poradíme čo ďalej.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Helvetia.sk doručený balíček" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (2,639)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku