POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Helvetia.sk doručený balíček

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Bratislava

Otázka: Helvetia.sk doručený balíček

Dobrý deň, na základe telefonického hovoru so spoločnosťou Helvetia.SK som si objednala balíček. Avšak ešte v ten istý deň som ho zrušila e-mailom. Odpoveďou mi bolo, že moju žiadosť akceptujú a objednávku zrušia. Dnes mi však prišla SMS s informáciou, že balík mi bude zaslaný poštou do schránky, napriek tomu, že som objednávku zrušila. Mala by som sa zaujímať, čo mám robiť v prípade, ak mi balík predsa len bude do schránky zaslaný? Ďakujem.

Odpoveď: Helvetia.sk doručený balíček

Dobrý deň, ak ste si balíček objednali ako fyzická osoba spotrebiteľ, potom môžete jednoducho balíček neprevziať a tento sa vráti späť odosielateľovi. Ak by ste balíček prijali, museli by ste napísať odstúpenie od zmluvy a zaslať balíček späť.

Ak ste si o balíček však objednávali ako podnikateľ, potom ide o obchodnoprávny vzťah a zrušenie zmluvy je možné vykonať iba na základe podmienok, ktoré ste akceptovali pri uzatváraní obchodu.

Podnikateľ nemôže, ak nebolo dohodnuté inak, len tak vrátiť balíček.