POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako žiadať náhradu škody po nehode?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Ako žiadať náhradu škody po nehode?

Dobrý deň. Bol som účastníkom nehody, keď ma na priechode pre chodcov zrazil vodič. Chcel by som sa opýtať, či mám nárok na uplatnenie škody a bolestného po ukončení liečenia, zdokumentovaní od lekára a ohodnotení úrazu z povinného zmluvného poistenia vodiča, alebo sa musí bolestné vymáhať osobitne. Mám si tiež vyžiadať tlačivo z poisťovne vinníka nehody, aby mi to môj ošetrujúci lekár vypísal ako potvrdenie o zraneniach, ktoré som utrpel? Ďakujem.

Odpoveď: Ako žiadať náhradu škody po nehode?

Dobrý deň, akúkoľvek náhradu škodu, či už na zdraví alebo na veciach, uplatňujte o osoby, ktorá Vám ju spôsobila. Na uplatnenie nepotrebujete žiadne osobitné tlačivo, postačuje písomný list, v ktorom dostatočne určito a jasne špecifikujete škody, ktoré Vám pri dopravnej nehode vznikli. Prílohou listu by mali byť dokumenty, ktoré Vami uvádzanú škodu potvrdzujú, napr. doklady o nákladoch liečenia, liekov, návštev lekára, lekársky posudok o určení bolestného a sťaženia spoločenského uplatnenia, potvrdenie o práceneschopnosti, doklad potvrdzujúci ušlú mzdu v dôsledku práceneschopnosti alebo aj doklady o nákupe oblečenia alebo iných vecí, ktoré boli pri nehode poškodené alebo zničené.