Zvýšenie výživného pre maloleté dieťa po dohode rodičov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Zvýšenie výživného pre maloleté dieťa po dohode rodičov

Dobrý deň, s bývalým manželom sme sa dohodli, že mi bude prispievať na výživné viac, ako určil súd, a to od 1. 1. 2023. Mohli by ste mi prosím poradiť, ako mám napísať žiadosť? Nechceme nové pojednávanie, len aby naša dohoda nadobudla platnosť a dohodnutá suma bola oficiálne uznaná. Ďakujem. P.

Odpoveď: Zvýšenie výživného pre maloleté dieťa po dohode rodičov

Dobrý deň,
vo Vami uvedenom prípade je potrebné spísať dohodu o zvýšení výživného nad rámec rozhodnutia súdu, ktorú podpíšete obaja ako rodičia maloletej a túto musíte dať na schválenie na súd, inak by bola dohoda právne nevykonateľná a teda nemohli by ste sa cestou súdneho exekútora domáhať vymáhania výživného. Uvedené vyplýva z ust. § 24 ods. 4 Zákona o rodine.