Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Vyjadrenie k podanemu dovolaniu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislava

Otázka: Vyjadrenie k podanemu dovolaniu

Dobrý deň, požiadala by som o vzorové vyjadrenie k dovolaniu, alebo o uvedenie základných a podstatných bodov, ktoré by malo takéto vyjadrenie obsahovať. Ďakujem.

Odpoveď: Vyjadrenie k podanemu dovolaniu

Dobrý deň, každé vyjadrenie k podanému dovolaniu je špecifické, nedá sa všeobecne povedať, čo by ste mali vo vyjadrení k podanému dovolaniu uviesť.

Samozrejme dá sa povedať, ako má vyzerať vyjadrenie vo všeobecnosti: Musíte tam uviesť, kto vyjadrenie k dovolaniu podáva, o akú vec ide (uviesť účastníkov konania a spisovú značku, prípadne aj predmet konania). Ďalej v čom vidíte nesprávnosť dovolania - podľa toho čo protistrana napadla a aký je Váš záverečný návrh.