Máte
otázku?

Dlhy v manželstve | JUDr. Milan Ficek, advokát

29.08.2022 08:00

Tri rôzne problémy a tri právne riešenia. Na konkrétnych prípadoch Vám ukážeme ako funguje bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v praxi.

Advokát a expert na majetkové právo JUDr. Milan Ficek dopodrobna rozoberie problémy, s ktorými sa klienti obrátili na advokátsku kanceláriu Ficek & Partners. Možno sa v nich nájdete aj Vy.

KTO POZNÁ PRÁVO, ROBÍ LEPŠIE ROZHODNUTIA

ČO SA DOZVIETE?

0:00 Úvod

1:00 Čo robiť, keď má jeden z manželov dlhy?

„Dobrý deň, rada by som sa poradila. Po dvoch mesiacoch manželstva som sa dozvedela, že manžel je zadĺžený "až po uši". Má pôžičky v bankových aj nebankových spoločnostiach vo výške až 10 tisíc eur. Požiadal o ne cez internet, bez môjho vedomia, súhlasu a podpisu. Som braná ako spoludlžník?“

1:19 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

4:36 Môžeme si počas manželstva kúpiť niečo do svojho vlastníctva?

„Dobrý deň, je možné, aby som si kúpil počas manželstva vec iba do svojho výlučného vlastníctva? Chcem si kúpiť motorové vozidlo, nechcem však, aby manželka v prípade rozvodu (nakoľko máme nezhody) si niečo z tohto auta nárokovala. Je možné si kúpiť niečo počas manželstva do výlučného vlastníctva len jedného z manželov?"

4:57 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

8:28 Máte nejaký právny problém?

9:00 Ako postupovať, keď Váš byt začnú prenajímať bez Vášho súhlasu?

„Dobrý deň, prosím o radu. Ide o byt, ktorý je vo vlastníctve môjho syna a nevesty. Syn je momentálne umiestnený v ústave pre zdravotné problémy. Nevesta vymenila zámok na byte a prenajíma ho. Peniaze z prenájmu berie ona. Majú spoločnú dcéru, ktorá má 20 rokov. Môžem podať návrh na súd, aby polovica nájomného bola vyplácaná môjmu synovi?"

9:21 Odpovedá JUDr. Milan Ficek
Ďalšie videá

LEXANA - asistentka

Text správy
Moja správa
Text v prvnim tlacitku