Súhlas so zriadením sídla pre sro

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Bratislava

Otázka: Súhlas so zriadením sídla pre sro

Dobrý deň, vlastním byt, ktorý je zároveň záložným právom pre banku kvôli úveru. Môj kamarát ma požiadal o možnosť nahlásiť môj byt ako sídlo svojej firmy, aj keď by to stále bol môj byt. Aké sú s tým spojené riziká? Ako by som mal definovať dohodu, aby som znížil prípadné riziká? Ide o spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá nie je dlžníkom.

Odpoveď: Súhlas so zriadením sídla pre sro

Dobrý deň, pokiaľ ide o súhlas so zriadením sídla vo Vašom byte, tak Vám v podstate nehrozia žiadne väčšie riziká. O byt nemôžete prísť, môžu však na túto adresu chodiť rôzni ľudia, ktorí budú mať niečo spoločné s touto s.r.o. a to či už v pozitívnom alebo v negatívnom zmysle, prípadne exekútori, ak by mal problémy s platením. Zistite si, aký je úmysel Vášho kamaráta mať sídlo spoločnosti vo Vašom byte.  V prípade, ak nastanú akékoľvek komplikácie, máte možnosť toto sídlo zrušiť aj bez jeho súhlasu. Je potrebné si v zmluve dohodnúť aj podmienky zrušenia zriedeného sídla tejto s.r.o., najlepšie jednostranné zrušenie zmluvy a to odstúpením od zmluvy bez udania dôvodu s tým, že si do zmluvy zakomponujte aj ustanovenie o doručovaní zásielok.