Splnomocnenie pri rozvode

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trnava

Otázka: Splnomocnenie pri rozvode

Dobrý deň. Pracujem v zahraničí a chcel by som splnomocniť svojho brata, aby ma zastupoval pri rozvode. Mám spolu s návrhom na rozvod podať notársky overené splnomocnenie? Mám ďalšiu otázku. Ak mám dospelé deti, ktoré sú už samostatne zárobkovo činné, je potrebné priložiť ich rodné listy k návrhu na rozvod? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Splnomocnenie pri rozvode

Dobrý deň, áno, pošlite splnomocnenie spolu návrhom na rozvod manželstva. V splnomocnení uveďte, že ho splnomocňujete na zastupovanie v rozvodovom konaní, podpíšte sa a tiež aj brat sa musí podpísať, že splnomocnenie prijíma.

Ak máte deti dospelé, potom stačí iba ak spomeniete, že ich máte a že sú dospelé. Prikladať rodné listy detí nemusíte.