SMS ako dôkaz na súde

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: SMS ako dôkaz na súde

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či je možné použiť SMS ako dôkaz na súde. Ďakujem.

Odpoveď: SMS ako dôkaz na súde

Dobrý deň,

SMS ako dôkaz na súde môže slúžiť, pokiaľ viete preukázať, že túto sms písala konkrétna osoba. To, že vlastníkom mobilného telefónu je niekto ešte neznamená, že túto SMS písal práve vlastník mobilného telefónu.

Pokiaľ by sa však priznal, že SMS písal, potom SMS môže slúžiť ako dôkaz v súdnom konaní (trestnom alebo civilnom)