POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Rodičovský príspevok a exekúcia ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Prešov

Otázka: Rodičovský príspevok a exekúcia ?

Chcela by som sa opýtať, ako postupovať v prípade, že exekútor mi zablokoval účet kvôli dlžobe na výživnom mojich prvých dvoch detí. Momentálne mám dvojmesačné dvojičky a na tento účet mi bola už pripísaná suma rodičovského príspevku za obdobie dvoch mesiacov, konkrétne je to 629 €. Ak dokážem, že tie peniaze pochádzajú z rodičovského príspevku, je exekútor povinný mi tieto prostriedky okamžite uvoľniť?

Odpoveď: Rodičovský príspevok a exekúcia ?

Dobrý deň,

na Vašu otázku uvádzame, že podľa ust. § 111 ods. 2  zákona o súdnych exekútoroch exekúcii nepodliehajú okrem iných aj štátne sociálne dávky. Rodičovský príspevok podľa § 1 zákona č. 571/2009 Z.z. je štátna sociálna dávka.

Kontaktujte exekútora, nakoľko on zablokoval peniaze na účte, ale nevie ich dôvod.

Odporúčame Vám, aby si rodičovský príspevok dali posielať poštovým poukazom.

Dúfame, že naša právna rada Vám pomôže.