Riešenie odtiahnutie vozidla

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Riešenie odtiahnutie vozidla

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o tome, ako mám postupovať v prípade druhého odtiahnutia vozidla. Tento postup pri vyzdvihnutí vozidla z odťahovacej služby bol úplne iný ako ten, s ktorým som sa stretla pri prvej skúsenosti so súkromnou odťahovacou firmou. Oslovila som hliadku štátnej polície, ktorá však nemala záujem mi v tejto veci pomôcť a za necelých päť minút od mňa odišla. Súkromná odťahovacia služba mi následne vystavila príkaz na úhradu, ktorý som však odmietla na mieste uhradiť. Aj naďalej som neochotná uhradiť požadovanú sumu súkromnej odťahovej službe, preto Vás prosím o radu a pomoc v tejto situácii. Ďakujem vám za odpoveď.

Odpoveď: Riešenie odtiahnutie vozidla

Dobrý deň, súkromná odťahová spoločnosť Vám nemôže zadržiavať vozidlo. Takže aj keď nezaplatíte musia Vám ho vydať. Oni to samozrejme vedia ale často to zneužívajú a tvrdia, že musíte uhradiť vopred.

Vrátili Vám vozidlo?

Pokiaľ ide o službu odtiahnutia vozidla, ak ste si ju neobjednali, tak ju súkromnej spoločnosti nemusíte nahradiť.

Jednoducho to urobte tak, že keď Vám príde výzva na zaplatenie, odpíšte im listom, že sumu neuhradíte. Ak Vás zažalujú, napíšte nám, pomôžeme Vám s tým, aby ste nemuseli nič zaplatiť a všetky trovy Vám zaplatili.

Dôležité je, aby súd neprebehol bez Vás. To by sa mohlo stať, ak by ste nepreberali zásielky na adrese svojho trvalého pobytu.