Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

Dobrý deň, mám otázku. Môžem si ešte adoptovať dcéru mojej manželky? Je dospelá, pracuje a staral som sa o ňu od jej 14 rokov. Teraz má 22 rokov a je tehotná. Ďakujem za informáciu.

Odpoveď: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

Dobrý deň, nie, právne to nie je možné. V zmysle ust. zákona o rodine možno osvojiť len maloleté dieťa ak je to v jeho záujme.