Máte
otázku?

Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

Dobrý deň, mám otázku. Môžem si ešte adoptovať dcéru mojej manželky? Je dospelá, pracuje a staral som sa o ňu od jej 14 rokov. Teraz má 22 rokov a je tehotná. Ďakujem za informáciu.

Odpoveď: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

Dobrý deň, nie, právne to nie je možné. V zmysle ust. zákona o rodine možno osvojiť len maloleté dieťa ak je to v jeho záujme.

Trápi vás "Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom (Rodinné právo)

Dobrý deň, prajem. Mám dospelú dcéru, ktorá sa narodila, keď som bola slobodná matka. Vydala som sa a môj súčasný manžel by si chcel dcéru osvojiť. Zmena mena už bola vykonaná. Teraz sme však zaskočení, že na sobášnom liste bude ako otec uvedený biologický otec, ktorý sa o ňu nikdy nezaujímal. Dá sa ešte niečo urobiť, aby v sobášnom liste mohol byť menovaný ako otec ten, ktorý sa o ňu staral a ktorý by si ju chcel osvojiť?

Odpoveď: Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom

(odpoveď odoslaná: 08.02.2024)

Dobrý deň, vo veci uvádzame, že v zmysle  ustanovení Zákona o rodine osvojiť si možno jedine maloletého a to za podmienky, že je to v jeho záujme. Keďže dcéra dosiahla plnoletosť, váš manžel si ju osvojiť nemôže.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Osvojenie dospelého dieťaťa novým partnerom" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.