Odvolanie proti trovám konania

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Trenčín

Otázka: Odvolanie proti trovám konania

Dobrý deň, chcela som sa opýtať: Prišlo mi rozhodnutie zo súdu o zaplatení právnych trov vo výške 1570 eur do troch dní. Dá sa proti tomu ešte odvolať? Prípadne, dalo by sa s pánom právnikom dohodnúť na mesačných splátkach? Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Odvolanie proti trovám konania

Dobrý deň. Pokiaľ ide o rozhodnutie prvostupňového súdu, proti trovám konania sa môžete odvolať v lehote 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia. Proti rozhodnutiu druhostupňového súdu už odvolanie nie je prípustné. Na druhej strane ak by ste chceli trovy uhradiť v splátkach, musíte kontaktovať advokáta protistrany a požiadať ho o splátkový kalendár. V takomto prípade Však bude na vôli tohto advokáta, resp. jeho klienta, či Vám umožnia zaplatiť trovy konania v splátkach.