Môže mi partner zakázať chodiť k mojim rodičom aj s detmi?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Môže mi partner zakázať chodiť k mojim rodičom aj s detmi?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo mám robiť, ak som vo vzťahu, kde dochádza k psychickému tyranie a môj partner mi vyhráža, že zakáže mne aj našim deťom návštevy u mojich rodičov, pretože ich nemá rád. Je možné s touto situáciou obrátiť sa na súd? Ďakujem.

Odpoveď: Môže mi partner zakázať chodiť k mojim rodičom aj s detmi?

Dobrý deň, váš priateľ ako otec detí vám nemôže zakazovať, aby ste sa stretávali s svojimi rodičmi, rovnako ani deťom. Nie je právny dôvod, aby ste sa s uvedeným obrátili na súd.
Ak by problémy pretrvávali a znemožňoval by deťom styk so starými rodičmi, hoci majú vybudovaný vzťah, potom riešením však je, aby vaši rodičia podali návrh na súd o styk s maloletými v zmysle ust. §  25 ods. 5 Zákona o rodine :

"Ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, súd môže upraviť styk dieťaťa aj s blízkymi osobami.6) Ustanovenia odsekov 1 až 4 sa použijú primerane."