POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Lehota na rozhodnutie o námietkach proti exekúcii


Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trenčín

Otázka: Lehota na rozhodnutie o námietkach proti exekúcii

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím povedať aká je lehota rozhodnutia okresného súdu o námietkach proti exekúcii? Konkrétne sa to týka výživného na dieťa. Z verejne dostupných informácií som zistila, že by na to mal mať súd 60 dní. Je to správne?

Odpoveď: Lehota na rozhodnutie o námietkach proti exekúcii

Dobrý deň. Môžem potvrdiť, že máte správne informácie. Podľa ustanovenia § 50 ods. 2 Exekučného poriadku platí, že: „Námietky proti exekúcii je exekútor povinný doručiť súdu najneskôr do piatich dní od ich doručenia účastníkom. O námietkach proti exekúcii rozhodne súd najneskôr do 60 dní od ich doručenia.“ Treba si však uvedomiť, že táto lehota nemusí byť v praxi vždy dodržaná, čo závisí predovšetkým od aktuálnej vyťaženosti príslušného exekučného súdu.

Trápi vás "Lehota na rozhodnutie o námietkach proti exekúcii" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Lehota na rozhodnutie o námietkach proti exekúcii" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.