POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Inkasná spoločnosť požaduje platbu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Inkasná spoločnosť požaduje platbu

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o tom, čo mám robiť v mojej situácii. Bola som nedávno kontaktovaná inkasým centrom, ktoré mi oznámilo, že mám dlh voči Sociálnej poisťovni vo výške 114 eur. Tento dlh vznikol v období, kedy som bola živnostníčkou. Minulý rok som uhradila všetky svoje záväzky a podľa mojich informácií som nemala žiadne dlžoby. Avšak nedávno som dostala list, v ktorom sa uvádza suma 114 eur. Po konzultácii s právnikom mi bolo vysvetlené, že ide o nedoplatky voči Sociálnej poisťovni, ktoré som v minulosti neuhradila. Upozornil ma, že tých 114 eur by som mala uhradiť inkasnému centru, aby sa vyhli ďalším problémom. Pokiaľ dlh neuradím, inkasné centrum môže podať návrh na exekúciu a moje dlhy budú potom sťahované z môjho platu alebo iným spôsobom. Prosím Vás o radu, ako mám postupovať v tejto situácii. Aktuálne si všetky platby riešim priamo so Sociálnou poisťovňou. Ďakujem.

Odpoveď: Inkasná spoločnosť požaduje platbu

Dobrý deň,

odporúčal by som kontaktovať priamo Sociálnu poisťovňu a informovať sa, z akého právneho titulu od Vás túto sumu žiadajú, ako máte postupovať a či máte túto sumu skutočne zaplatiť tejto spoločnosti alebo priamo Sociálnej poisťovni. Ak si nebudete istá poraďte sa s advokátom, ktorý si Vaše doklady preštuduje a odporučí Vám, čo robiť.