Máte
otázku?

Môže ma manželka vyhodiť z bytu (06) | JUDr. Milan Ficek, advokát

04.10.2022 08:00

Tri rôzne problémy a tri právne riešenia. Na konkrétnych prípadoch Vám ukážeme ako funguje bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v praxi.

Advokát a expert na majetkové právo JUDr. Milan Ficek dopodrobna rozoberie problémy, s ktorými sa klienti obrátili na advokátsku kanceláriu Ficek & Partners. Možno sa v nich nájdete aj Vy.

KTO POZNÁ PRÁVO, ROBÍ LEPŠIE ROZHODNUTIA ČO SA DOZVIETE?

 

0:00 Úvodné zhrnutie

0:55 Čo robiť, keď bývalý manžel odmieta predať byt, v ktorom musíte spolu bývať? „Prosím Vás o radu. Po rozvode bývam stále v spoločnej domácnosti s exmanželom a plnoletým synom. Bývalý manžel nechce byt predať. Ja už psychicky nezvládam spoločné bývanie. Dohodnúť sa s ním nedá, lebo nepristúpil na návrh byt predať, aby si každý z predaja zaobstaral nové - skromnejšie bývanie. Byt sme nadobudli počas manželstva a ako majitelia sme v zmluve uvedení obaja. On spáva v spálni, ja na gauči, z čoho už mám zdravotné problémy s chrbticou. Navyše pred rozvodom sme si našetrili nemalé úspory, exmanžel ich pred rozvodom vybral z účtu a ja teraz nemám nič. Ako postupovať súdnou cestou?“

 

1:34 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

 

5:08 Aké má mnažel práva pri užívaní bytu po rozvode? „Dobrý deň. Mám 45 rokov a som ženatý. Chcem sa spýtať na právo manžela, teda moje právo, užívať byt po rozvode. Moja manželka sa mi v poslednej dobe často vyhráža nielen rozvodom, ale aj tým, že ma vyhodí z bytu. Momentálne bývame v malom jednoizbovom byte, ktorý patrí manželke. Moja otázka znie: môže ma manželka vyhodiť z bytu a má na to nejaký vplyv na náš prípadný rozvod? Aké mám práva, veď ja nemám kde bývať, nemôže ma predsa vyhodiť na ulicu alebo áno?"

 

5:53 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

9:54 Máte nejaký právny problém?

10:15 Je možné vyplatiť exmanžela z domu bez jeho súhlasu? „Dobrý deň, prosím Vás je možné vyplatiť bývalého manžela z domu aj bez jeho súhlasu?“

10:25 Odpovedá JUDr. Milan Ficek
Ďalšie videá

Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.