Súdny proces exekúcia majetku

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Súdny proces exekúcia majetku

Dobrý deň, chcel by som Vás pekne poprosiť o odpoveď na moju otázku. Má spoločnosť M.B.A. Finance s.r.o. právo uvádzať na obálke, ktorá je doručená poštou, tento text: "SÚDNY PROCES EXEKÚCIA MAJETKU" (veľké písmená, na červenom podklade)? Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom.

Odpoveď: Súdny proces exekúcia majetku

Dobrý deň,

uvedený text môže porušovať dobré mravy. V prípade vymáhačských spoločností je často používaný psychologický efekt. Snažia sa, aby dlžník čo najskôr zaplatil a používajú podľa môjho názoru nevhodné spôsoby. Tento text totiž môže u osôb, ktoré uvidia túto obálku (napríklad aj poštár, ktorý Vám doručoval zásielku), že ste neplatičom alebo dlžníkom a že je voči Vám vedené súdne konanie alebo exekúcia majetku. Nedovolím si tvrdiť, že ide o trestný čin alebo priestupok, ale konanie vymáhačskej spoločnosti možno považovať za nekalé.