Máte
otázku?

Ako riešiť spor so susedmi?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trnava

Otázka: Ako riešiť spor so susedmi?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, čo sa dá robiť alebo ako riešiť spor medzi susedmi. Spor pociťujem na vlastnej koži. Susedia ma slovne napadli a vyhrážali sa mi zrazením autom. Ako by sa dala riešiť takáto situácia? Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Ako riešiť spor so susedmi?

Dobrý deň. Susedské spory sa riešia primárne v rámci civilného konania, to najmä na základe ustanovenia § 127 Občianskeho zákonníka. Pokiaľ je však situácia medzi susedmi vyhrotená a dochádza medzi nimi k vyhrážkam a útokom, potom nemožno vylúčiť ani aplikáciu prostriedkov trestného práva. Ako v konkrétnom prípade postupovať závisí najmä od individuálnych okolností prípadu.

 

Trápi vás "Ako riešiť spor so susedmi?" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Ako riešiť spor so susedmi? (Iné oblasti práva)

Dakujem za odpoved. Chcem sa este spytat, ako by som ich mohla usvedcit, ked nemam svedkov. Oni to robia, ked sa nikto nenachadza v okoli. Rada by som uz mala pokoj. Dakujem moc.

Odpoveď: Ako riešiť spor so susedmi?

(odpoveď odoslaná: 26.07.2016)

Dobrý deň. Pokiaľ nebudete mať na preukázanie Vaši tvrdení žiadne dôkazy, nemôže byť úspešné ani civilné a ani prípadné trestné konanie. Môžete skúsiť namontovať si kamery. Tieto budú jednak chrániť Váš majetok a rovnako tak môžu byť účinným preventívnym prvkom, prípadne môžu zachytiť Vami tvrdené skutočnosti.

 V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako riešiť spor so susedmi?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku