Ako riešiť spor so susedmi?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trnava

Otázka: Ako riešiť spor so susedmi?

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako riešiť spor medzi susedmi, ktorý postihuje aj mňa. Susedia ma verbálne napadli a vyhrážali sa mi úrazom autom. Ako by sa takáto situácia dala vyriešiť? Ďakujem veľmi pekne.

Odpoveď: Ako riešiť spor so susedmi?

Dobrý deň. Susedské spory sa riešia primárne v rámci civilného konania, to najmä na základe ustanovenia § 127 Občianskeho zákonníka. Pokiaľ je však situácia medzi susedmi vyhrotená a dochádza medzi nimi k vyhrážkam a útokom, potom nemožno vylúčiť ani aplikáciu prostriedkov trestného práva. Ako v konkrétnom prípade postupovať závisí najmä od individuálnych okolností prípadu.