Žiadosť o odpustenie polovice trestu zákazu činnosti

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Žiadosť o odpustenie polovice trestu zákazu činnosti

Najskôr by ma zaujímalo, kedy je možné podať žiadosť o odpustenie polovice trestu (zákazu činnosti viesť motorové vozidlo uloženého súdom). Keďže vďaka vám už poznám lehotu na vybavenie takétoj žiadosti, rád by som vedel, o koľko dní pred uplynutím polovice trestu môžem žiadosť podať, aby nebola zamietnutá z dôvodu príliš skorého podania. Vďaka za odpoveď.

Odpoveď: Žiadosť o odpustenie polovice trestu zákazu činnosti

Dobrý deň,

žiadosť o odpustenie polovice trestu zákazu činnosti je potrebné podať tak, aby keď súd o nej bude rozhodovať, aby lehota (t.j. polovica trestu zákazu činnosti) už uplynula. Najvhodnejšie je podať žiadosť v prvý deň, keď lehota polovice trestu zákazu činnosti uplynula. Zároveň požiadať súd o skoré vybavenie Vašej žiadosti.