Kto zodpovedá za vzniknutú škodu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Kto zodpovedá za vzniknutú škodu

Dobrý deň, strom spadol na naše nové auto, ktoré je už nemožné opraviť. Komunikácia patrí obci, ktorej sme už viackrát informovali o tom, že stromy sa lámajú a predstavujú nebezpečenstvo pre život. Hasiči museli zasahovať, keďže sa lámali pne a nie konáre. Tento raz spadol strom iba 5 sekúnd po tom, ako sme vystúpili z auta. Konár prerazil čelné sklo a zdemoloval auto. Máme škodu vo výške 10 000 eur a nevieme, ako postupovať ďalej. Ďakujem.

Odpoveď: Kto zodpovedá za vzniknutú škodu

Dobrý deň, za stromy pri ceste zodpovedá správca komunikácie. Ak bolo auto na ceste v správe obce, požadujte náhradu škody od obce. Najskôr im napíšte písomný list.