Vysporiadanie BSM a kúpa auta


Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 3. 1. 2017

Otázka: Vysporiadanie BSM a kúpa auta

Dobrý deň, ide o vysporiadanie BSM, Prvé pojednávanie má byť koncom januára. Chcela by som sa zastupovať sama . Moja otázka je ,,že bývalý manžel chce zaradit do BSM požičku jeho matky, ktoru si vraj mala zobrať v roku 1999 na kúpu motoroveho vozidla, ktorého vlastníkom bol moj byvalý manžel vo výške 300000 sk. Auto by malo dnes už 17 rokov a posledne 4 roky som s ním jazdila ja. Auto sa predalo pred dvomi rokmi za 250 euro. Má právo žiadať odomňa nejaké peniaze?? Pričom ja som nepodpisovala medzi mnou a bývalou svokrou žiadnu dohodu. Ďalej by som sa chcela opýtať alebo potvrdiť si nasledovné, ak pri spoločnom úvere na dom sa nepodieľam na ich splátkach, tak dlh na úvere sa ma týka až od dátumu nadobudnutia právoplatnosti rozvodu? Ďakujem

Odpoveď: Vysporiadanie BSM a kúpa auta

Dobrý deň, ak počas manželstva kúpil motorové vozidlo a peniaze mal od rodičov, potom sa to bude táto suma zohľadňovať pri vysporiadaní, avšak do úvahy by sa mala brať aj amortizácia vozidla. 17 ročné vozidlo podstate už nemá takmer žiadnu hodnotu.

Pokiaľ ide o vašu otázku ohľadom rozvodu, tak sa priznám, že nie celkom nerozumiema. Ak je úver spoločný, tak sa bude vysporiadať po rozvode. Aký úver len jedného z manželov, tak nemusí byť predmetom vysporiadania BSM.

Samotné splácanie splátok úveru neznamená, že úver patrí do BSM a bude sa vysporiadať.

 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju tu:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí