POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vycestovanie s dieťaťom do zahraničia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Vycestovanie s dieťaťom do zahraničia

Dobrý deň, moja dcéra čaká dieťa s priateľom, s ktorým však nežije v spoločnej domácnosti. Nič jej neprispieval a prejavoval agresívne správanie, avšak otcovstvo už oficiálne na matrike podpísal. Môže moja dcéra s dieťaťom (po jeho narodení) ísť navštíviť starých rodičov do ČR bez jeho súhlasu? Prípadne môže ísť na dovolenku do zahraničia? Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Vycestovanie s dieťaťom do zahraničia

Dobrý deň,

dovolím si tvrdiť, že pokiaľ ide o vycestovanie s dieťaťom do zahraničia bez súhlasu druhého rodiča a ide len o krátku návštevu, pričom je veľmi málo pravdepodobné, že by došlo k ohrozeniu života alebo zdravia dieťaťa, tak súhlas druhého rodiča s vycestovaním do zahraničia nie je nutný.