'

Vlastnícke právo k zdedenej nehnuteľnosti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislavský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 29. 12. 2015

Otázka: Vlastnícke právo k zdedenej nehnuteľnosti

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať , že ak som zdedil nehnuteľnosť, ku ktorej majú vlastnícke právo 4 osoby (podielové spoluvlastníctvo) , jedná sa o rovnaký podiel a jeden z vlastníkov má trvalý pobyt, môže po dedičskom konaní vymeniť zámky a nevpustiť ma dnu? Mám právo zavolať políciu a ohlásiť TČ §218? Totiž chcem sa tam nasťahovať tiež a tak isto užívať nehnuteľnosť. Ďakujem

Odpoveď: Vlastnícke právo k zdedenej nehnuteľnosti

Dobrý deň, ak táto nehnuteľnosť netvorí bydlisko tejto osoby (t.j. napríklad bývala pred tým na inom mieste), tak potom môžete do nehnuteľnosti vstúpiť a túto užívať. 

Ak vás nevpustí do nehnuteľnosti, potom jej napíšte list, aby ste mali dôkaz, že ste chceli nehnuteľnosť užívať. Za to, že užíva Váš podiel, máte právo od tejto osoby žiadať finančnú kompenzáciu - vo výške bežného nájomného v danej lokalite za Váš podiel.

S vymožením tejto sumy Vám môžeme pomôcť. Ak je táto osoba zamestnaná alebo má príjem, majetok. Dlh sa dá ľahko vymôcť. Takto donútite túto osobu konať. Za právne zastupovanie ako aj súdne konanie zaplatí práve táto osoba.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk