Sfalšovaný podpis na zmluve

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trenčín

Otázka: Sfalšovaný podpis na zmluve

Dobrý deň. Rád by som sa spýtal, ako postupovať v prípade zmluvy, na ktorej figuruje moje meno, avšak nikdy som ju nepodpísal. Jedná sa teda o podvod. V skratke, na moje meno bola vzatá pôžička vo výške 600 eur s falošným podpisom a teraz mi hrozí nebanková spoločnosť súdom a exekúciami. Neposkytli mi ani kópiu zmluvy, na ktorej figurujem. Mám podať trestné oznámenie na túto firmu, aby som sa mohol brániť a vyhnúť sa tak aj nákladom na grafológa v prípade súdu? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Sfalšovaný podpis na zmluve

Dobrý deň. Ak podať trestné oznámenie, tak skôr na neznámeho páchateľa, ktorý zneužil Vaše údaje a sfalšoval Váš podpis. Pokiaľ ide o nebankovku, tejto písomne oznámte, že Vy ste si pôžičku od nich nezobrali. Ak aj nebankovka podá na súd žalobu, môžete poprieť pravosť podpisu na zmluve a potom bude na žalobcovi, aby preukázal, že podpis je Váš. Náklady na prípadného grafológa v civilnom konaní by preto mala znášať nebankovka.