Úprava rodičovských práv a povinností

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Úprava rodičovských práv a povinností

Mám s priateľkou trojapolročnú dcéru. Žili sme spolu, no pred troma mesiacmi si našla nového priateľa, s ktorým teraz žije. Neboli sme zosobášení, avšak v rodnom liste som uvedený ako otec. Bráni mi v stretnutiach s našou dcérou a úplne prestala komunikovať. S našou dcérkou sme veľmi naviazaní. Neviem, čo mám robiť. Ako by som mal postupovať?

Odpoveď: Úprava rodičovských práv a povinností

Dobrý deň. Pokiaľ Vám matka Vášho dieťaťa bráni v styku s dieťaťom a navyše s Vami odmieta komunikovať, je na mieste podanie návrhu na súd. Konkrétne pôjde o návrh na úpravu výkonu rodičovských práv a povinností k mal dieťaťu. V rámci tohto konania bude okrem iného upravený aj Váš styk s dieťaťom.