Styk s maloletým dieťaťom


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Banskobystrický
Odpovedá: Advokát Bratislava
Odpovedané dňa: 27. 3. 2017

Otázka: Styk s maloletým dieťaťom

Ako starí rodičia mame súdom stanovený styk s maloletým vnukom každý tretí mesiac v roku prvý nepárny týždeň. Stalo sa nám, že v tom čase ako sme mali mať maloletého boli jarné prázdniny a maloletý vnuk bol u svojho otca ako mu bolo stanovené súdom. Teda pre neho sme nemohli ísť prvý nepárny týždeň lebo bol u svojho otca. Preto sme išli druhý nepárny týždeň v tom istom mesiaci pre maloletého vnuka, kde nám ho bývalá nevesta nechcela dať a ani nedala, kde povedala, že sme si ho mali zobrať od otca. Preto sa chcem opýtať aké opatrenie mám urobiť do budúcna, lebo sa zase môže vyskytnúť takáto istá situácia a vnuka nám nedá, kde pre vnuka chodíme cca 200 km. Za kladnú odpoveď a poradu vopred ďakujem.

Odpoveď: Styk s maloletým dieťaťom

Dobrý deň,

v prvom rade treba rešpektovať súdom stanovené dátumy. Rozumiem, že môže nastať takáto situácia, avšak tú bude potrebné riešiť vzájomnou dohodou a kompromisom, v krajnom prípade súdnou cestou. Podľa môjho názoru mala matka právo odmietnuť umožniť Vám styk, nakoľko podľa dátumu mala nárok byť s dieťaťom ona. Odporúčam sa teda nabudúce snažiť vopred dohodnúť a snažiť sa nájsť riešenie, ktoré bude najvhodnejšie aj pre dieťa.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku, ak je možné otázku zodpovedať. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk