Stránka download-server.sk

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Nitra

Otázka: Stránka download-server.sk

Dobrý deň, spoločnosť IPS, s.r.o. vymáha odo mňa sumu 143 € a chcel by som sa opýtať, či mám túto sumu zaplatiť alebo nie. Vymáha ju za návštevu servera download-server.sk. Túto stránku som, však, nikdy nenavštívil. Napriek tomu majú moje kontaktné údaje a IP adresu, čo sa mi nezhoduje. V živote som túto stránku nenavštívil a žiadnu zmluvu som s nimi nepodpísal. Prosím, poraďte mi, som zúfalý. Ide o stránku download-server.sk.

Odpoveď: Stránka download-server.sk

Dobrý deň,

pokiaľ ide o stránky podobného typu ako je download-server.sk tieto využívajú často nevedomosť alebo nedôslednosť návštevníkov pri čítaní obchodných podmienok.

Pokiaľ od Vás nejaká spoločnosť vymáha pohľadávku za niečo, čo ste neurobili, potom sa nemusíte obávať, že by tento dlh od Vás vymohli. Táto spoločnosť totiž musí preukázať, že ste ich služby využili. Pokiaľ by ste aj túto stránku navštívili a odklikli, že ste si prečítali obchodné podmienky a následne Vám na Vašu emailovú adresu prišla faktúra alebo upomienka na zaplatenie služieb, ešte to neznamená, že sa nedá vyhnúť zaplateniu. Dôležité je, aby ste sa "nepriznali", že ste túto službu využili práve Vy. IP adresa a emailová adresa ešte nie sú dôkazy, že ste to boli Vy. Dá sa veľmi jednoducho vyhnúť povinnosti zaplatiť dlh. Ak si zvolíte dobrého advokáta, ten Vám s tým pomôže. Dôležité je nepriznať sa a na maily tohto typu nereagovať, iba si ich odložiť a ak by sa náhodou stalo, že by Vás zažalovali na súde, obráťte sa na advokáta, s ktorým sa môžete dohodnúť aj tak, že svoju odmenu bude vymáhať od protistrany. Právne zastupovanie Vás teda nemusí nič stáť.