POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako mám podať trestné oznámenie?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Ako mám podať trestné oznámenie?

Obraťujem sa na vás s požiadavkou o podanie trestného oznámenia na osobu, ktorá zneužila moje osobné údaje a uzavrela zdravotné poistenie v poisťovni Rapid Life. Už som navštívil policajnú stanicu, no tam mi povedali, že potrebujem zmluvu, ktorú som údajne uzatvoril. S poisťovňou som už bol v kontakte telefonicky aj písomne a poprosil som ich o zaslanie kópie tejto zmluvy, aby som sa mohol brániť. Moje snahy však zostali bez výsledku a momentálne sa ocitám v exekúcii, a to aj v súvislosti s autom, o ktoré som neboli predtým upozornený. Dozvedel som sa o tom náhodou, keď som sa pokúšal predávať auto. Potreboval by som radu, ako mám ďalej postupovať. Vopred ďakujem.

Odpoveď: Ako mám podať trestné oznámenie?

Dobrý deň. Odporúčam Vám osobne navštíviť advokáta, na základe presnejších informácií Vám poskytne relevantnejšiu odpoveď. Ak niekto zneužil Vaše osobné údaje, je to dôvod na podanie trestného oznámenia. Polícia je povinná prijať každé oznámenie a toto oznámenie riadne preveriť. Preto ak s Vami nespísali trestné oznámenie, podajte ho písomne a odošlite poštou, kde presne uvediete, čo sa stalo. Taktiež uveďte, že poisťovňa Vám odmieta vydať kópiu zmluvy. Polícia je povinná Váš podnet preveriť a poisťovňa je zas povinná spolupracovať s poisťovňou. Čo sa týka exekúcie neuviedli ste, či táto exekúcia súvisí s uzavretím zmluvy, ale nie. Ak súvisí, v trestnom oznámení oznámte aj tieto skutočnosti. Exekúcia musela začať vydaním a doručením upovedomenia o začatí exekúcie. Kontaktujte súdneho exekútora, ktorý exekúciu vedie a vyžiadajte si všetky listinné podklady na základe ktorých začala exekúcia.