Rozvod zo zahraničia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Prešov

Otázka: Rozvod zo zahraničia

Dobrý deň, chcem sa rozviesť. Momentálne som v zahraničí a už nevládzem so svojou manželkou. Máme spolu dve deti. Môžete mi, prosím, pomôcť? Vopred ďakujem.

Odpoveď: Rozvod zo zahraničia

Dobrý deň,

pokiaľ ide o rozvod zo zahraničia, v tomto prípade Vám odporúčam zastupovanie advokátom. Advokát za Vás vybaví všetko potrebné tak, aby rozvod prebehol čo najrýchlejšie a bez problémov.

Nakoľko však máte dve deti, je vysoko pravdepodobné, že súd bude trvať na Vašom výsluchu, rovnako bude súd potrebovať potvrdenie o Vašom príjme. Pokiaľ sa viete s manželkou dohodnúť, určite je vhodné spísať dohodu, ktorou upravíte všetky práva a povinnosti k obom maloletým deťom. Túto dohodu nechá0te súdom schváliť. Najskôr sa porozprávajte so svojou manželkou, či súhlasí s rýchlym rozvodom a pokúste sa dohodnúť na zverení detí do osobnej starostlivosti, výške výživného, úprave styku s deťmi a zastupovaní a správou majetku oboch deti.

Advokát Vám môže zo všetkými dokumentami pomôcť.