Povinnosť ukázať rodný list

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Zahraničie

Otázka: Povinnosť ukázať rodný list

Dobrý deň, chcela by som poradiť. Dieta mi bolo súdom zverené, otec ho ešte nevidel od jeho narodenia. Výživné začal platiť až po súdnom konaní. Bez problémov mi podpísal papiere k prestahovaniu sa do zahraničia. A teraz, po pár rokoch, si žiada synov rodný list. Ani nemám tušenie, načo ho potrebuje, len ho proste odo mňa pýta. Chcem sa opýtať, či som povinná mu ho vydať. Ďakujem za odpoveď, Zuzana.

Odpoveď: Povinnosť ukázať rodný list

Dobrý deň,

zákon neustanovuje povinnosť rodiča ukázať druhému rodičovi rodný list. Pokiaľ má otec záujem o informácie z rodného listu, môže sa informovať na matrike, či požiadať o vydanie rovnopisu rodného listu, ako zákonný zástupca dieťaťa.