Darovanie domu na 2 polovice pre synov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Darovanie domu na 2 polovice pre synov

Matka chce darovať dom svojim dvom synom na dve rovné polovice. Môže byť v jednej darovacej zmluve uvedená darujúca a dvaja obdarovaní?

Odpoveď: Darovanie domu na 2 polovice pre synov

Dobrý deň, áno je možné jednou darovacou zmluvou previesť vlastnícke právo na dvoch synov, tak aby obaja mali rovnaký podiel na nehnuteľnosti. V darovacej zmluve však musia byť všetky zmluvné strany dostatočne označené a z darovacej zmluvy musí vyplývať, že sa nehnuteľnosť z výlučného vlastníctva Vašej matky daruje do vášho podielového spoluvlastníctva, pričom podiely oboch budú rovnaké (t.j. 1/2). Ak bude mať darovacia zmluva všetky zákonné náležitosti bude spôsobilým predmetom na zápis vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Po právoplatnom rozhodnutí katastra o povolení vkladu sa stanete s Vaším bratom podielovými vlastníkmi nehnuteľnosti.