Prepis auta a exekútor

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Prepis auta a exekútor

Dobrý deň, potreboval by som poradiť v nasledujúcej veci: Kúpil som auto 22.7.2015. V tento deň som poslal peniaze na účet pána J., ktorý následne poslal peniaze leasingovej spoločnosti. Pán J. ale auto dodnes neodhlásil, navyše od 27.7.2015 je na aute vykonateľská plomba prebiehajúceho exekučného konania na pana J. Môže exekútor vykonať takéto opatrenie na majetok, ktorý bol už odovzdaný? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Prepis auta a exekútor

Dobrý deň, prepis motorového vozidla nie je  podmienkou nadobudnutia vlastníctva k motorovému vozidlu. Hnuteľná vec (motorové vozidlo sa nadobúda odovzdaním, ak sa nedohodnete inak.

Na to, aby ste zabránili exekúcii Vášho vozidla, je potrebné podať vylučovaciu žalobu. Inak dôjde k predaju vozidla exekútorom.