Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Musí sudkiňa vytíčiť nový termín

Dobrý deň, mám prosím otázku. Dostal som nástup do výkonu trestu, že mám nastúpiť do 15dni od doručenia. Chcel by som sa spýtať ak by som podal žiadosť o odklad a zamietla by mi ho sudkyňa tak, že, či vytýči nový termín nástupu? ĎAKUJEM.

Odpovedané dňa: 14.10.2019

Syn nechce bývať s matkou

Dobrý deň! Prosím odpoveď na otázku: Ako postupovať v situácii, keď syn (16, 5 r.) bol po rozvode (2011) zverený do osobnej starostlivosti matke, lenže syn už cca od leta  2018 zažíva s matkou neustále hádky, nerozumie si s ňou? Dokonca z jeho rozprávania mu mala matka fyzickým násilím spraviť monokel. Syn odmieta naďalej bývať v spoločnej domácnosti s jeho matkou. V súčasnosti je počas školského roku ubytovaný na internáte školy a cez víkendy striedavo u oboch rodičov.

Odpovedané dňa: 14.10.2019

Ako určiť výživné?

Dobrý večer, chcel by som sa informovať o výške výživného na 5 ročného chlapca.

Odpovedané dňa: 11.10.2019

Obvinenie z vydierania

Prosím Vás, pomôžte mi. Kamarátovi som dal dobrovoľne peniaze, ale ja som to udal ako vydieranie, čo bude mať? Alebo ja, bol som nahlásiť dodatok, že to chcem stiahnuť a že nechcem žiadne vyšetrovanie. Vyšetrovateľka mi ale povedala, že to ide na kriminálku a oni posúdia čo a ako.

Odpovedané dňa: 10.10.2019

Darovacia zmluva a overenie

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ak je darovacia zmluva na nehnuteľnosť podaná na kataster, musí byt notárom overená alebo stačí overená na matrike - obecnom úrade? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 10.10.2019

Nárok na odstupné

Dobrý večer, chcela by so sa informovať, či mám nárok na odstupné, ak sa ruší miesto výkonu práce. Firma avšak bude naďalej existovať. Ďakujem.

Odpovedané dňa: 03.10.2019

Obeť vydierania

Dobrý deň. Stal som sa obeťou sexuálneho vydierania kvôli videu a neviem čo mám robiť. Oni chcú video zverejniť, ak nezaplatím.

Odpovedané dňa: 01.10.2019

Výživné na dieťa a práca

Dobrý deň, ak mám 19 rokov, študujem ešte stále, cez letné prázdniny som však na riadnu pracovnú zmluvu pracoval v zahraničí. V tom prípade je rodič oslobodený od výživného? Myslím tie mesiace kedy som sám za seba zarábal. Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 01.10.2019

Nároky na odstpné

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať jednu vec. Manželka má zmluvu na dobu neurčitú, je na materskej a zamestnávateľ ruší prevádzku. Na čo má moja žena nárok. Odstupné, náhradu za stratu miesta alebo iné? Ak sa jej skončí rodičovská dovolenka mala by naspäť nastúpiť do zamestnania, no v podstate nemá kam, keďže sa prevádzka ruší. Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpovedané dňa: 25.09.2019

Priznanie spätného výživného

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem žiadať na dieťa spätne výživné, nakoľko môj bývalý partner neplatí na dieťa.

Odpovedané dňa: 25.09.2019