'

Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Úmrtie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať zomrel mi Švagor na ubytovní v Čechách. Chcela by som vedieť, či zamestnávateľ českej firmy je povinný zaplatiť prevoz na Slovensko. Za odpoveď Vám vopred ďakujem!

Odpovedané dňa: 27.02.2019

Kam uložiť závet

Dobrý večer. Týmto Vás zdravím a mám jednu prosbu a to, že kam alebo kde sa zakladá - ukladá závet dedičstva alebo vydedenie. Za Vašu stručnú a jasnú odpoveď vopred pekne ďakujem. S pozdravom Peter Vanko.

Odpovedané dňa: 27.02.2019

Priestupok § 49 písmeno d/ priestupkového zákona

Chcel by som sa spýtať pokiaľ bola v priestupkovom konaní na mieste uložená bloková pokuta, dá sa to ešte napadnúť? Podať odvolania, opravný prostriedok?

Odpovedané dňa: 26.02.2019

Nebanková spoločnosť vymáha dlh

Dobrý deň, Potrebovala by som sa poradiť vo veci vymáhania dlhu cez spoločnosť Intrum Justícia, ktorá prevzala môj dlh, ktorý mi vznikol úverom od VÚB banky.

Odpovedané dňa: 25.02.2019

Prezidentské voľby 2019

Dobrý deň, chcem sa opýtať ak pri prvom zasadnutí MVK sa sa vytiahnu predseda a podpredseda. A predseda oznámi, či sa niekto nenájde iný, pretože je v staršom veku a ma zrakový hendikep a v sále sa nájde mladý muž, ktorý sa ujme miesta predsedu ma mu to zapisovateľ umožniť?

Odpovedané dňa: 15.02.2019

Nájom bytu

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať, či viete poraadit ohľadom nájmu bytu?

Odpovedané dňa: 14.02.2019

Zahladenie odsúdenia

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať aké sú šance na zahladenie odsúdenia? Bol som nepodmienečne odsúdený na 3mesiace za marenie úradného rozhodia v roku 2009.

Odpovedané dňa: 05.02.2019

Splnomocnenie na vybavenie úveru

Zdravím, je možné dať splnomocnenie ďalšej osobe na vybavenie úveru a kúpu bytu, keď som v zahraničí ? Vďaka.

Odpovedané dňa: 01.02.2019

Trestne oznámenie alebo priestupok

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať čo mi hrozí zo situácie, kedy som fyzicky napadla (2 facky) a slovne urážala partnerovu milenku. Stalo sa to v kaviarni plnej ľudí, takže svedkov je viac než dosť. Som v období pár týždňov po pôrode a táto žena ma celé obdobie tehotenstva a v období 600nedelia podvádzala s partnerom. V období tehotenstva som ju kontaktovala a slušne sme si vyrozprávali veci a ubezpečila ma, že je to medzi nimi ukončené a neudržiavajú žiaden kontakt. Partner tvrdil to isté, ale obaja klamali, a keď som to zistila slovne som sa jej vyhrážala. (rozbúrené hormóny po pôrode ma zmohli), pár týždňov nato som ju stretla a stal sa tento incident. Jednoducho som vybuchla. Teraz by som chcela vedieť, čo mi hrozí v prípade ak by podala trestne oznámenie? Bolo to pred pár dňami a nekontaktovala ma ani ja ju. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpovedané dňa: 30.01.2019

Návrh exekúciu a odporovateľné právne úkony

Dobrý deň, požičal som 'kamarátovi' 6400 e, z ktorých mi vrátil 400 a následne sa do nekonečná len vyhováral, stále tvrdil, že už zaplatí ale peniaze stále nikde, tak, keďže je zmluva robená formou not. Zápisnice rozhodol som sa ho dať na exekúciu. Lenže ako som sa dozvedel pred pár týždňami, on už na sebe exekúciu má, pričom v notárskej zápisnici je súčasťou aj vyhlásenie, že dlžník nemá žiadne exekúcie alebo dlhy, ktoré by mohli znemožniť platenie pohľadávky, čo znamená, že ma vedome oklamal. Chcel by som sa opýtať aké sú v tomto prípade možnosti. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpovedané dňa: 02.02.2019