Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Nájom a jeho ukončenie

Chcem sa opýtať: mám prenajatý byt a zaplatila som nájom v danom mesiaci a depozit. Po týždni bývania som si uvedomila, že v byte nechcem ostať. Ale majiteľ bytu mi nechce vrátiť ani depozit ani zvyšok nájmu. Čo s tým robiť?

Odpovedané dňa: 28.10.2019

Ako vymáhať škodu na zdraví?

Prosím Vás, bolo mi ublížené na zdraví. Súd rozhodol, že mi majú zaplatiť sumu 800 euro. Ako to mám vymáhať, keď tí ľudia nemajú peniaze?

Odpovedané dňa: 28.10.2019

Dieťa a jeho zverenie do výlučnej starostlivosti

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, mám syna vo veku 2 rokov. S manželom sme sa rozviedli a dohodli sme sa na striedavej starostlivosti kvôli tomu, lebo som pracovala. Momentálne som nezamestnaná a chcela by som malého výlučne do vlastnej starostlivosti, ako mám postupovať.

Odpovedané dňa: 25.10.2019

Koncesionárske poplatky a splátky

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že ako postupovať, keď mi príde zo súdu, aby som zaplatila koncesionárske poplatky cca suma 530 € a nie je tam žiadny kontakt, aby som dohodla nejaký splátkový kalendár. Je možnosť to nejak doriešiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 21.10.2019

Darovanie pozemku do BSM

Dobrý deň, je možné darovať pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov? Ak to nie je možné, je možné kúpiť pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov za nejakú malú sumu? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 21.10.2019

Žiadosť o rozvod

Dobrý deň prajem. Prosím o radu. Manželka podala žiadosť o rozvod, ale nepreberá si poštu zo súdu a ani po 2 a pol mesiaci nezaplatila súdny poplatok. Prosím o radu dokedy bude súd čakať na zaplatenie, ak nepreberá poštu a nereaguje na výzvy. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 18.10.2019

Znalec pri darovaní

Dobrý deň, s manželkou sme sa rozhodli, že darujeme svoj byt synovi (mame ho v BSM). Je potrebný znalecký posudok o cene a iné podrobne špecifikovanie bytu (spôsob nadobudnutia, plocha, súčasti. ). Všetky údaje sú predsa k dispozícii na katastri. Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 18.10.2019

BSM manželov

Dobrý deň. Manžel chce podať žiadosť na zrušenie BSM kvôli podnikaniu, aby ho môj podnik neohrozil v budúcnosti. Čo sa stane s BSM po zániku mojej živnosti? Bude automaticky obnovené? Po založení živnosti treba čakať nejakú dobu alebo môže žiadosť poslať hneď? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 17.10.2019

Finančný podvod

Aký je trest, keď finančný poradca oklamal o investícií a zmenil na dokladoch bankové číslo a peniaze som poslala na účet finančného poradcu a nie do investičnej spoločnosti. Teraz tie peniaze nemám.

Odpovedané dňa: 17.10.2019

Neplatenie výživného a trestný čin

Dobrý deň, chcela by som spýtať, partner má stanovené platiť bývalej 600 euro na deti. Pokým pracoval v zahraničí, tak pravidelne platil, kvôli zdravotným problémom musel skončiť a zamestnal sa na Slovensku a vtedy platil mesačne koľko sa mu dalo, ale tým mu nabehol dlh na výživnom a teraz mu hrozí väzenie. Teraz znova pracuje a pravidelne jej platí tých 600 euro, tak sa chcem spýtať, či už tam sa nedá nejak pomôcť, aby sa vyhol väzeniu! Ďakujem.

Odpovedané dňa: 16.10.2019