Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Výpis z registra trestov

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat, ci by som mala zaznam vo vypise z RT, ked mam 3-rocnu podmienku a ostava mi este asi necelych 6 mes. skusobnej. Po skonceni podmienky mi tam ostane zaznam? Dakujem Vam za odpoved.

Odpovedané dňa: 06.10.2016

Dokedy nám dajú vyrozumenie?

Po rozv. konaní na OS v Komárne sme v termíne právoplatnosti sa odvolali - podali žiadosť o späťvzatie žiadosti o rozvod dňa 6.9.2016. Doposiaľ sme nedostali žiadnu odpoveď. Aké sú prosím termíny vyrozumenia?

Odpovedané dňa: 12.10.2016

Pod nátlakom som súhlasil, že nepodám odvolanie. Čo mám robiť?

Chcem sa spýtať, či sa dá napadnúť krajské súdne rozhodnutie ak pod nátlakom som musel podpísať súdne rozhodnutie s tým, že súhlasím a nepodám odvolanie. Ide o súdne rozhodnutie vo veci výživného maloletých detí, keďže ex tiež zarába 680 e, kým ja 599 e a výšku určila na 190eur a plus spätné. Ona ale pred sudom uviedla iba, že 600 e zarába a býva u mojich rodičov a náklady na bývanie má iba 130 e mesačne, kým ja bývam v podnájme a platým 350 e mesačne samozrejme s terajšou priatelkou a ona tiež má už priatela... Čo možem v tejto veci robit? Dakujem

Odpovedané dňa: 12.10.2016

(Ne)platnosť prevodu nehnuteľnosti v tiesni na nebankovú spoločnosť

Vedeli by ste mi poradit ako mozem postupovat proti nebankovke, ktorej som predala nehnutelnost s tym, ze vyplati dlhy a ja ju mozem spatne odkupit? Konala som v tiesni. Da sa nieco v tejto veci robit? Dakujem pekne za radu.

Odpovedané dňa: 10.10.2016

Vyporiadanie bytu po rozvode manželstva

Dobrý deň, ideme sa s manželkou rozvádzať. Byt v ktorom bývame mi rodičia darovali ešte pred uzavretím manželstva, takže vlastníkom som ja, mám aj darovaciu zmluvu. Má manželka po rozvode nejaký nárok na byt? ďakujem

Odpovedané dňa: 05.10.2016

Platíme výživné matke aj keď syn býva u otca

Dobrý deň. Mám 17 ročného nevlastného syna. Súdom je určená opatrovníčka jeho matka. No chlapec chce bývať u nás u svojho otca. Nechodí vôbec navštevovať matku. Za posledné tri mesiace bol u nej asi trikrát. Platíme výživné aj napriek tomu, že býva s nami. Keď išiel na internát, všetko sme kupovali my, či už oblečenie, či školské potreby. Každý týždeň mu perieme veci, dávame vreckové, stravu na celý týždeň. A peniaze berie ona. Ani sa neozvala, či niečo nepotrebuje. Akurát mu vyplatila internát. Dohodnúť sa s ňou nedá a na právnika a súd nemáme finančné prostriedky, lebo ja to nevidím na jedno pojednávanie. Dalo by sa s tým niečo robiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 29.10.2016

Rozvod so Srbom v Anglicku

Dobry den, s manzelom, srbskej narodnost, sme uzatvorili sobas na Slovensku. Momentalne zijeme v jednej domacnosti v Anglicku. Chcem sa opytat, akym sposobom sa mozme rozviest. Manzel nechce prist na Slovensko. Dakujem.

Odpovedané dňa: 10.10.2016

Dá sa napísať dohoda napr.BSM aby manželky sa netykala moja exekucia?

Dobry den, poprosil by som surne o radu, nakolko sa so snubenicou ideme brať, nechcem a ani si to nemôžem dovoliť, aby sa jej tykala moja exekucia vzniknuta už davnejšie. A to vžiadnom rozsahu (ani siahnutie na vyplatu a pod.) Dá sa to prosim Vás? Čo je potrebné? A musime to spísať ešte pred sobášom alebo stačí aj po nom? Dakujem velmi pekne za radu.

Odpovedané dňa: 11.10.2016

Nárok na mzdu po podaní výpovede

Ked dam hodinovu vypoved, daju mi aj vyplatu za predchadzajuci mesiac?

Odpovedané dňa: 05.10.2016

Náležitosti návrhu na rozvod manželstva

Dobrý deň. Prosím Vás ako mám formulovať návrh na rozvod manželstva? S manželkou sme sa zosobášili v roku 1993. Asi desať rokov bolo naše manželstvo ako tak fungujúce, no potom sme sa jeden druhému odcudzili a citovo vychladli až tak, že sa manželka v roku 2012 odsťahovala z domu mojich rodičov,kde sme s mojimi rodičmi spoločné bývalí, ku svojim rodičom.Od vtedy spolu nekomunikuje, nehospodarime spoločne a ani intímne spolu nežijeme. Spoločny majetok nemáme. Z manželstva pochádzajú dvaja synovia narodený v roku 1994 a 1997. Tohto času sú už dospelý, finančne nezávislý a žijúci samostatne. Čo by som mal uviesť v návrhu na rozvod manželstva a aké prílohy sú k tomu potrebné? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpovedané dňa: 05.10.2016