'

Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Pochybenie lekára

Dobrý deň, lekár pokazil zákrok, spôsobil škodu na zdraví, ako treba postupovať? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 23.07.2019

Napadnúť darovaciu zmluvu a vrátiť dom

Dobrý deň, ak bol dom darovaný darovacou zmluvou a dotyčná na dom zobrala hypotéku a neplatila ju. Je možné, že sa dá darovacia zmluva napadnúť a vrátiť dom? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 18.07.2019

Použitie záznamu z kamerového systému

Dobrý deň,
je možné zaznamenávať kamerovým systémom aj súkromný pozemok a dom suseda a použiť ho (záznam) v trestnoprávnom konaní, ak inštalácii kamerového systému predchádzalo protiprávne konanie suseda (napr. Hádzanie kameňov), o ktorom existujú trestne oznámenia? Tzn, že z daného miesta očakávame útok. Alebo vykonávanie záznamu susedovho domu a pozemku je absolútne vylúčené ako to uvádza zákon o ochrane osobných údajob a ani takáto situácia nie je výnimkou.
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 18.07.2019

Neúmyselne ublíženie na zdraví?

Zdravím, ako sa postupuje v prípade, že počas futbalového zápasu hráč v súboji zlomil inému hráčovi nohu? Môže hráč podať trestne oznámenie?

Odpovedané dňa: 18.07.2019

Zníženie výživného (1)

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom zníženia výživného, môj partner ma maloletého syna, na ktoré prispieva 200eur pri plate 1100eur, ma dosť výdavkov aj úver, ktorý spláca, a teraz som ja otehotnela takže budeme mať spoločne dieťa, myslíte, že ma význam požiadať o zníženie výživného, keď bude mať partner už aj druhé dieťa?
ďakujem
 

Odpovedané dňa: 18.07.2019

Platobný rozkaz - viacerí žalovaní

Dobrý deň, poprosím ak príde platobný rozkaz viacerým musia sa odvolať všetci alebo stačí len jeden a platobný rozkaz bude zrušený ďakujem za skôr odpoveď.

Odpovedané dňa: 17.07.2019

Skúšobná doba

Prosím Vás, chcem ukončiť pomer v skúšobnej dobe a môj vedúci mi povedal, že až k 1 augustu môžem, a ak neprídem jeden deň, že mi nemusí vyplatiť mzdu. Za tieto odpracované 2 týždne ako to je?

Odpovedané dňa: 16.07.2019

Urážka a možnosť podať trestné oznámenie

Zavolala som žene na mobil a hanlivo som jej vynadala, avšak nenapadla som ju ani nič iné. Aký trest mi hrozí v prípade, že na mňa podľa trestné oznámenie na polícii.

Odpovedané dňa: 04.07.2019

Dedičstvo po nebohom otcovi

Dobrý deň, môj otec zomrel. Z prvého manželstva sme dve deti. Po rozvode s mojou mamou, v BSM získal chatu, garáž, auto. 30 rokov sme neboli v kontakte, pretože si to jeho druhá manželka nepriala. Asi pred dvoma troma rokmi sa dozvedel, že je vážne chorý a umiera, tak dal všetko prepísať na svoju druhu manželku. Myslím, že je to účelové. Teraz sme dostali pozvanie na dedičské konanie. Je možnosť získať aspoň niečo z majetku, ktorý nadobudol v manželstve s mojou mamou? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 10.06.2019

Právo na styk s dieťaťom u neplnoletého otca

Zdravím. Mám 17 rokov a som otcom. Chcem vedieť, aké mám právo na dieťa v neplnoletosti pokiaľ matkini rodičia mi bránia v kontakte s dieťaťom a aj s priateľkou? Je možnosť, že by som súdnou cestou v neplnoletosti mohol nadobudnúť kontakt s dieťaťom. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Odpovedané dňa: 04.06.2019