'

Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Darovacia zmluva a zápis do katastra

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Opatrujem môjho uja a on sa rozhodol, že mi daruje byt. Dali sme si spísať zmluvu a podať na kataster. Povedali nám, že to trvá 30 dní. Po 30 dňoch to zapísané nie je lebo, kataster sa vyjadril, že je tam chyba. Notár to opravil, no na katastri mi povedali, že ďalších 30 dní. Ujo ide na operáciu a bojí sa, že zomrie a že to nieje prepísané, že nič nedostanem. Notár mi povedal, že to tak nieje, a že o to neprídeme ani keby sa s ujom niečo stalo. Chcela by som Vás poprosiť o radu, či je to tak, ako vraví notár. Som z toho už zúfalá volala som aj na kataster no tam ma odbili je ich málo a majú na to 30 dní. V pondelok ide ujo na operáciu a denne mi s tým nedá pokoj, aby som s tým niečo robila. Ak môžete prosím odpíšte mi, či môžem uja upokojiť alebo, či treba niečo iné robiť. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 08.11.2019

Môžno predať dom bez dedičského konania?

Môže môj brat predať rodičovský dom, keď ešte nebolo dedičské konanie?

Odpovedané dňa: 31.10.2019

Nájom a jeho ukončenie

Chcem sa opýtať: mám prenajatý byt a zaplatila som nájom v danom mesiaci a depozit. Po týždni bývania som si uvedomila, že v byte nechcem ostať. Ale majiteľ bytu mi nechce vrátiť ani depozit ani zvyšok nájmu. Čo s tým robiť?

Odpovedané dňa: 28.10.2019

Ako vymáhať škodu na zdraví?

Prosím Vás, bolo mi ublížené na zdraví. Súd rozhodol, že mi majú zaplatiť sumu 800 euro. Ako to mám vymáhať, keď tí ľudia nemajú peniaze?

Odpovedané dňa: 28.10.2019

Dieťa a jeho zverenie do výlučnej starostlivosti

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, mám syna vo veku 2 rokov. S manželom sme sa rozviedli a dohodli sme sa na striedavej starostlivosti kvôli tomu, lebo som pracovala. Momentálne som nezamestnaná a chcela by som malého výlučne do vlastnej starostlivosti, ako mám postupovať.

Odpovedané dňa: 25.10.2019

Koncesionárske poplatky a splátky

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že ako postupovať, keď mi príde zo súdu, aby som zaplatila koncesionárske poplatky cca suma 530 € a nie je tam žiadny kontakt, aby som dohodla nejaký splátkový kalendár. Je možnosť to nejak doriešiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 21.10.2019

Darovanie pozemku do BSM

Dobrý deň, je možné darovať pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov? Ak to nie je možné, je možné kúpiť pozemok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov za nejakú malú sumu? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 21.10.2019

Žiadosť o rozvod

Dobrý deň prajem. Prosím o radu. Manželka podala žiadosť o rozvod, ale nepreberá si poštu zo súdu a ani po 2 a pol mesiaci nezaplatila súdny poplatok. Prosím o radu dokedy bude súd čakať na zaplatenie, ak nepreberá poštu a nereaguje na výzvy. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 18.10.2019

Znalec pri darovaní

Dobrý deň, s manželkou sme sa rozhodli, že darujeme svoj byt synovi (mame ho v BSM). Je potrebný znalecký posudok o cene a iné podrobne špecifikovanie bytu (spôsob nadobudnutia, plocha, súčasti. ). Všetky údaje sú predsa k dispozícii na katastri. Ďakujem za odpoveď.

Odpovedané dňa: 18.10.2019

BSM manželov

Dobrý deň. Manžel chce podať žiadosť na zrušenie BSM kvôli podnikaniu, aby ho môj podnik neohrozil v budúcnosti. Čo sa stane s BSM po zániku mojej živnosti? Bude automaticky obnovené? Po založení živnosti treba čakať nejakú dobu alebo môže žiadosť poslať hneď? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 17.10.2019