'

Online právna poradňa


Právne články

Položiť otázku

Prezidentské voľby 2019

Dobrý deň, chcem sa opýtať ak pri prvom zasadnutí MVK sa sa vytiahnu predseda a podpredseda. A predseda oznámi, či sa niekto nenájde iný, pretože je v staršom veku a ma zrakový hendikep a v sále sa nájde mladý muž, ktorý sa ujme miesta predsedu ma mu to zapisovateľ umožniť?

Odpovedané dňa: 15.02.2019

Nájom bytu

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať, či viete poraadit ohľadom nájmu bytu?

Odpovedané dňa: 14.02.2019

Zahladenie odsúdenia

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať aké sú šance na zahladenie odsúdenia? Bol som nepodmienečne odsúdený na 3mesiace za marenie úradného rozhodia v roku 2009.

Odpovedané dňa: 05.02.2019

Splnomocnenie na vybavenie úveru

Zdravím, je možné dať splnomocnenie ďalšej osobe na vybavenie úveru a kúpu bytu, keď som v zahraničí ? Vďaka.

Odpovedané dňa: 01.02.2019

Trestne oznámenie alebo priestupok

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať čo mi hrozí zo situácie, kedy som fyzicky napadla (2 facky) a slovne urážala partnerovu milenku. Stalo sa to v kaviarni plnej ľudí, takže svedkov je viac než dosť. Som v období pár týždňov po pôrode a táto žena ma celé obdobie tehotenstva a v období 600nedelia podvádzala s partnerom. V období tehotenstva som ju kontaktovala a slušne sme si vyrozprávali veci a ubezpečila ma, že je to medzi nimi ukončené a neudržiavajú žiaden kontakt. Partner tvrdil to isté, ale obaja klamali, a keď som to zistila slovne som sa jej vyhrážala. (rozbúrené hormóny po pôrode ma zmohli), pár týždňov nato som ju stretla a stal sa tento incident. Jednoducho som vybuchla. Teraz by som chcela vedieť, čo mi hrozí v prípade ak by podala trestne oznámenie? Bolo to pred pár dňami a nekontaktovala ma ani ja ju. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpovedané dňa: 30.01.2019

Návrh exekúciu a odporovateľné právne úkony

Dobrý deň, požičal som 'kamarátovi' 6400 e, z ktorých mi vrátil 400 a následne sa do nekonečná len vyhováral, stále tvrdil, že už zaplatí ale peniaze stále nikde, tak, keďže je zmluva robená formou not. Zápisnice rozhodol som sa ho dať na exekúciu. Lenže ako som sa dozvedel pred pár týždňami, on už na sebe exekúciu má, pričom v notárskej zápisnici je súčasťou aj vyhlásenie, že dlžník nemá žiadne exekúcie alebo dlhy, ktoré by mohli znemožniť platenie pohľadávky, čo znamená, že ma vedome oklamal. Chcel by som sa opýtať aké sú v tomto prípade možnosti. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpovedané dňa: 02.02.2019

Vzdanie sa dedičstva v prospech manželky

Dobrý deň. Môže sa dedič zrieknuť dedičstva v prospech manželky?

Odpovedané dňa: 28.01.2019

Dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa

Dobrý deň, prosím o radu. Keď som PN a zamestnávateľ mi dá výpoveď s dôvodom, ktorý nie je pre mňa relevantný ako to mám riešiť? Je to možné riešiť až po skončení pn alebo to viem napadnúť skôr a akým spôsobom ? Ďakujem.

Odpovedané dňa: 23.01.2019

Výplata mzdy a záloha

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, ako postupovať pri žiadosti o zálohu na výplatu. Čo žiadateľ musí dokladovať atď. a aké sú naopak povinnosti v tejto veci zo strany zamestnávateľa. Ďakujem.

Odpovedané dňa: 22.01.2019

Nadobudnutie nehnuteľnosti pred uzatvorením manželstva

Dobrý deň. Mohla by som Vás požiadať o radu - vypĺňam daňové priznanie za nehnuteľnosť - byt sme s teraz už manželom kúpili pred svadbou na polovicu, chcela by som sa preto spýtať - jedna sa v tomto prípade o podielové alebo bezpodielové spoluvlastníctvo? Snažila som sa dopátrať k odpovedi, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Odpovedané dňa: 22.01.2019