Otec chce aby polročná dcérka bola zverená jemu


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislavský
Odpovedá: Advokát Bratislava
Odpovedané dňa: 18. 10. 2016

Otázka: Otec chce aby polročná dcérka bola zverená jemu

Dobrý deň, mám polrocnu dcerku a jej otec najprv suhlasil zo zverenim do mojej starostlivosti, avsak meni nazor a vyjadril sa, ze akohle dokojim, poziada o zverenie. Momentalne je PN, ma psychicke problemy a berie lieky. Ake podmienky musi otec splnat, aby malu dostal do opatery? Ja byvam u babky, som na RD., avsak planujem navrat do prace. Mala je zdrava, zaopatrena. Uprimne neviem co od neho mozem cakat, ale mam strach, aby mi ju nevzal. Za odpoved dakujem

Odpoveď: Otec chce aby polročná dcérka bola zverená jemu

Dobrý deň, v prvom rade je potrebné uviesť, že v každom konaní, v ktorom súd rozhoduje o maloletom dieťati musí súd ako prvoradé zohľadniť najlepší záujem tohto maloletého dieťaťa. Z toho dôvodu, ak by aj otec podal napr. o rok alebo o dva roky návrh na zmenu starostlivosti, súd by skúmal, či by taká zmena bola v najlepšom záujme maloletého dieťaťa. Jednak by súd skúmal výchovné prostredie u Vás a tiež výchovné prostredie u otca. Ďalej by sa súd zameral na skúmanie toho, akým spôsobom ste sa doteraz starali o maloleté dieťa Vy a aké má otec predpoklady na to, aby poskytol maloletému dieťaťu adekvátnu starostlivosť. Súd by skúmal, či otec dokáže vôbec poskytnúť potrebnú starostlivosť maloletému dieťaťu v útlom veku, najmä s prihliadnutím na jeho zdravotné problémy. Je potrebné uviesť, že súdy sa prikláňajú skôr k tomu, že v útlom veku (do 3-4 rokov) dokážu lepšie poskytnúť potrebnú starostlivosť matky než otcovia. Preto ak aj súdy schvália striedavú osobnú starostlivosť, stáva sa to u detí vo vyššom veku. Plňte si svedomito svoje rodičovské povinnosti, čo Vám v budúcom súdnom konaní výrazne pomôže v tom, aby maloleté dieťa nebolo zverené jemu do starostlivosti (nebude môcť argumentovať, že ste sa zle starali o maloletú).

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku, ak je možné otázku zodpovedať. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk