POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Osvojenie dieťaťa slobodným mužom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Zahraničie

Otázka: Osvojenie dieťaťa slobodným mužom

Dobrý deň, chcel by som vedieť, či môže slobodný muž bez partnerky osvojiť (adoptovať) dieťa.

Odpoveď: Osvojenie dieťaťa slobodným mužom

Dobrý deň,

Pokiaľ ide o osvojenie dieťaťa slobodným mužom, k tomu uvádzame: v Slovenskej republike zákon umožňuje osvojiť (adoptovať) dieťa slobodnej žene alebo mužovi. Musí však splniť zákonom stanovené podmienky a najmä osvojenie musí byť v záujme maloletého dieťaťa.