'

Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnavský
Odpovedá: Advokát Trnava
Odpovedané dňa: 6. 12. 2016

Otázka: Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o zodpovedanie mojej otázky. Dňa 26/11/2016 ma zastavila hliadka PMJ kde som sa podrobil dychovej skúške pri vedení motorového vozidla s výsledkom cca 1,8 promile alkoholu v krvi. Následne mi bol odobratý VP a bol som predvedený na policajné oddelenie kde prebehol výsluch. Na moju žiadosť som bol prevezený na odber krvi (výsledok ešte nepoznám) a následne som bol prepustený na slobodu, nebol som v CPZ. Pri výsluchu som riadne spolupracoval a viackrát som oľutoval svoj čin. V minulosti som nemal žiadny priestupok čo sa týka vedenia motorového vozidla ani iný problém so zákonom. Situáciu som vysvetli na polícií tým, že mi volala manželka, ktorá bola v tom čase v meste, že dcére /7-ročnej/ je zle, či by som mohol prísť po nich. Chcem sa spýtať, viete mi približne povedať, čo ma teraz čaká a aký môžem očakávať trest resp. rozsudok pokiaľ doposiaľ nemám žiadny záznam? /VP na sk. B mám od roku 2002/ Poprípade či to bude prejednané v super rýchlom konaní /nakoľko polícia mi tvrdila, že budem riešený v super rýchlom konaní/ alebo bude hlavné pojednávanie, prípadne či ma prokurátor ešte vyzve k dohode o vine a treste? Ďakujem, s pozdravom.

Odpoveď: Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky

Dobrý deň. Z Vašej otázky vyplýva, že vec nebola riešená v tzv. super rýchlom konaní, resp. v rámci osobitne skráteného vyšetrovania podľa § 204 Trestného poriadku. Ak teda prokurátor podá proti Vám obžalobu, malo by prebehnúť štandardné hlavné pojednávanie. Pokiaľ ide o Váš prvý priestupok ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za takýto čin sa väčšinou dáva pomerne krátky trest odňatia slobody s podmienečným odkladom (tzv. podmienka), prípadne peňažný trest alebo iný alternatívny trest spolu s trestom zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu po určitú dobu (napr. na 12 mesiacov). Otázne tiež zostáva, či sa vo Vašom prípade vôbec jednalo o trestný čin vzhľadom na to, že ste išli za dcérou, ktorej prišlo zle.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky (Trestné právo)

ďakujem za odpoveď...ešte sa spýtam, či sa zarátava doba od kedy mi bol zadržaný VP, alebo až po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku začne plynúť doba zadržania VP. ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky

Odpovedá: Advokát Trnava (odpoveď odoslaná: 09.12.2016)

Dobrý deň. Odpoveď na Vašu otázku dáva priamo ustanovenie § 61 ods. 8 Trestného zákona, podľa ktorého: „Do doby výkonu trestu zákazu činnosti sa nezapočítava doba výkonu nepodmienečného trestu odňatia slobody; započítava sa však doba, počas ktorej bolo páchateľovi pred právoplatnosťou rozsudku podľa osobitných predpisov odňaté oprávnenie na činnosť, ktorá je predmetom zákazu, a doba, počas ktorej už nesmel na základe opatrenia štátneho orgánu túto činnosť vykonávať.“

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk