Odstúpenie od zmluvy pri kúpe auta

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Odstúpenie od zmluvy pri kúpe auta

Cez víkend som si zakúpil auto v AAA Auto Bratislava. Celkovú sumu 4550 eur som uhradil v hotovosti, nasledovať budú mesačné splátky. Prvú splátku mám uskutočniť 20. apríla 2017. V podmienkach spoločnosti, k dispozícii na webovej stránke, ale aj v zmluve, je uvedené, že môžem auto vymeniť do siedmich dní bez udania dôvodu. Medzi dokumentmi, ktoré som od nich dostal, som našiel aj Protokol o skúšobnej jazde - strana 2, ktorý som predtým ani nevidel, ani nepodpisoval. Z tohto dokumentu je zrejmé, že mi dvaja predajcovia nezávisle na sebe klamali. Rád by som sa preto informoval, či je možné odstúpiť od zmluvy a zároveň od úveru tak, aby mi boli vrátené peniaze. Ďakujem.

Odpoveď: Odstúpenie od zmluvy pri kúpe auta

Dobrý deň, vo Vašej otázke som nevidel žiaden dôvod na to, aby ste mohli odstúpiť od zmluvy. Od zmluvy môžete odstúpiť iba vtedy, ak je to v zmluve uvedené, alebo ak to vyplýva zo zákona. Pozrite si preto dôkladne zmluvu, v zmluve budú uvedené dôvody na odstúpenie od zmluvy.

Čo je skutočným dôvodom, prečo chcete odstúpiť od zmluvy? V čom Vám klamali?