Nemôžem prísť na súd, pretože som v zahraničí

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Nemôžem prísť na súd, pretože som v zahraničí

Zdravím, rád by som sa opýtal, čo mám urobiť, keď sa nemôžem dostaviť na súd ako svedok, pretože som v zahraničí kvôli práci. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpoveď: Nemôžem prísť na súd, pretože som v zahraničí

Dobrý deň

pokiaľ máte závažný dôvod, stačí sa na súde ospravedlniť, poprípade to písomne doplniť napr. potvrdením od zamestnávateľa a pod. Pokiaľ sa dostatočne neospravedlníte a ide o trestné konanie, môžete byť ako riadne predvolaný svedok predvedený.