Zastupovanie na dedičskom konaní

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Bratislava

Otázka: Zastupovanie na dedičskom konaní

Dobrý deň, moja partnerka je účastníčkou dedičského konania. Má plnú moc z Kanady na zastupovanie svojho bratranca, ktorý je tiež účastníkom dedičského konania. Aj keď nie som súčasťou tohto konania, dlhodobo som sa spolu s mojou partnerkou staral o zosnulého poručiteľa. Moja otázka je: Môžem zastupovať moju partnerku prostredníctvom notársky overenej plnej moci? Tá sa potom bude zúčastňovať konania nie vlastne v mene, ale v mene svojho bratranca, na ktorého má plnú moc. Alebo existuje iný spôsob, ako by som mohol byť účastníkom konania, pokiaľ nie som priamym dedičom? Ďakujem.

Odpoveď: Zastupovanie na dedičskom konaní

Dobrý deň, ak nebudete dediť, nebudete ani účastníkom konania, zástupcom ale môžete byť. To, čo ste napísali, že by ste zastupovali ju a ona zastupovala ďalšieho účastníka, je možné. Stačí pripraviť splnomocnenia. Notár musí tieto splnomocnenia akceptovať.