Ako mám postupovať ohľadom exekúcie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trnava

Otázka: Ako mám postupovať ohľadom exekúcie

Dobrý deň, mám určitý problém. Minulý rok som dostal upovedomenie od exekútora o začiatku exekúcie v súvislosti s nebankovou pôžičkou. Požičal som si 600 eur a po troch rokoch mi bolo účtovaných 7500 eur. Tieto úroky sú neskutočné. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, ako mám postupovať? Momentálne nevlastním nič, bývam u rodičov a moja finančná situácia je zlá.

Odpoveď: Ako mám postupovať ohľadom exekúcie

Dobrý deň, nie je možné, aby zo sumy 600 eur sa za 3 roky stala suma 7500 eur. Navrhnite zastavenie exekúcie v časti, ktorá odporuje zákonu. Ak existuje exekučný titul, znamená to, že muselo už prebehnúť súdne konanie.

Odporúčam tiež nahliadnuť do súdneho spisu a ak Vám nebolo doručené rozhodnutie, urobte si fotokópiu a podajte odvolanie (lehota na odvolanie sa počíta odo dňa doručenia - oboznámenia sa s rozhodnutím). Je možné, že Vám súd vyhovie.