Ako reklamovať mobilný telefón?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Ako reklamovať mobilný telefón?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom reklamácie mobilného telefónu. Nedávno som bola v predajni reklamovať svoj mobil, ktorý je ešte v záruke. Na predajňu som priniesla originálnu krabičku, aj keď viem, že podľa zákona ju nemusím predložiť, a tiež záručný list a bloček. Predajkyňa mi, však, povedala, že nemôže prijať moju reklamáciu, keďže som nedodala originálnu nabíjačku a slúchadlá, ktoré mi boli priložené k telefónu. Chcela by som sa opýtať, môže predávajúci naozaj klásť takéto požiadavky? Ďakujem Vám pekne za odpoveď.

Odpoveď: Ako reklamovať mobilný telefón?

Dobrý deň, pri reklamácii tovaru platí, že predávajúci je povinný prijať a vybaviť každú riadne uplatnenú reklamáciu, pokiaľ ste vadný výrobok reklamovali v rámci 2-ročnej záručnej doby, a to bez ohľadu na to, akým spôsobom neskôr reklamáciu vybaví. Ako kupujúci - spotrebiteľ môžete uplatniť reklamáciu v ktorejkoľvek prevádzkarni predávajúceho, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na predávané výrobky alebo poskytované služby, alebo u určenej osoby. V prípade, že predávajúci zamietne prijať reklamáciu, môžete sa obrátiť so žiadosťou o prešetrenie na príslušný inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie podľa sídla predávajúceho.