Ručne písaná žiadosť o rozvod a príslušný súd

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Bratislava

Otázka: Ručne písaná žiadosť o rozvod a príslušný súd

Dobrý deň, mám niekoľko otázok súvisiacich s rozvodom manželstva. Rada by som vedela, či je možné, aby bola žiadosť napísaná ručne, keďže nemám možnosť si ju vytlačiť, okrem možnosti ísť do internetovej kaviarne. Ešte by ma zaujímalo, kde by som mala podať žiadosť, keďže mám trvalé bydlisko v Senci. Mám ísť do Pezinka alebo do Bratislavy?

Odpoveď: Ručne písaná žiadosť o rozvod a príslušný súd

Dobrý deň, návrh na rozvod môže byť napísaný aj rukou. Na súd ho je potrebné doručiť 2x (ak nemáte deti). Ak máte deti, tak návrh sa podáva 3x.

Pokiaľ ide o otázku príslušnosti, tak okres Senec patrí pod Okresný súd Bratislavu III. V minulosti platril pod Pezinok ale to sa zmenilo.