Ako sa bude posudzovať opätovná krádež v obchode?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Ako sa bude posudzovať opätovná krádež v obchode?

Dobrý deň, mám známu, ktorá má problém s drobnými krádežami v obchodoch. Minulý rok v decembri ju pristihli pri krádeži - to sa riešilo ako priestupok a musela zaplatiť pokutu v sume 30 eur. Minulý týždeň opäť kradla, a tým pádom bola predvedená na policajnú stanicu na výsluch. Moja známa však nie je typický prípad zlodejky, ktorá kradne, lebo by jej to pôsobilo potešenie. Má v skutočnosti závažné psychické problémy, a tieto sa rozhodla riešiť pomocou návštevy psychiatrickej ambulantky. Chcel by som sa opýtať na policajný postup v takomto prípade – čo vlastne môže moja známa očakávať? A má správa od odbornej lekárky nejakú váhu a vplyv na výsledok vyšetrovania? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako sa bude posudzovať opätovná krádež v obchode?

Dobrý deň

nepíšete, či bolo začaté trestné konanie a voči osobe vznesené obvinenie, teda v akom štádiu je trestné konanie.

Ak bude obvinená z trestného činu kradeže základná sadzba pri tomto trestnom čine sú 2 roky.

Pokiaľmá známa problémy je potrebné žiadať, aby bol na ňu vypracovaný znalecký posudok z oblasti psychiatrie/psychológie a podľa záverov sa bude uberať aj trestné konanie.