Ako vymazať záznam z registra dlžníkov vedený bankou?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Prešov

Otázka: Ako vymazať záznam z registra dlžníkov vedený bankou?

Dobrý deň, mal som v banke dlh 500 eur, ktorý som splatil. Avšak v bankovom registri som stále uvedený ako dlžník. Ako môžem tento záznam vymazať?

Odpoveď: Ako vymazať záznam z registra dlžníkov vedený bankou?

Dobrý deň, pokiaľ záznam v bankovom registri o klientoch, ktorým bol poskytnutý úver týkajúci sa vašej osoby nezodpovedá skutočnosti, môžete sa s písomnou žiadosťou obrátiť na prevádzkovateľa registra alebo banku, aby opravila nesprávnu informáciu. Dovoľujem si Vás upozorniť, že banky rozdielne postupujú k zápisom o omeškaní splácania úveru do tohto registra. Teda, pokiaľ ste boli v omeškaní čo aj len s jednou splátkou úveru, môže o tejto okolnosti existovať záznam, ktorý nie je možne pred uplynutím stanoveného času vymazať.