Je korešpondencia s iným mužom dôvodom na rozvod?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Košický
Odpovedá: Advokát Bratislava
Odpovedané dňa: 2. 1. 2017

Otázka: Je korešpondencia s iným mužom dôvodom na rozvod?

Dobry den. Chcel by som sa Vas opytat, že ked si manželka piše s inym mužom (SMS), či sa to da považovat za podvadzanie a či sa toto da uviest ako dovod na rozvod?

Odpoveď: Je korešpondencia s iným mužom dôvodom na rozvod?

Dobrý deň,

podľa § 23 ods. 1 Zákona o rodine Súd môže manželstvo na návrh niektorého z manželov rozviesť, ak sú vzťahy medzi manželmi tak vážne narušené a trvalo rozvrátené, že manželstvo nemôže plniť svoj účel a od manželov nemožno očakávať obnovenie manželského spolužitia

Podľa môjho názoru by samotná skutočnosť, že si píše s iným mužom súdu ako dôvod pre rozvod nepostačovala. Súd skúma vzťahy medzi manželmi a zisťuje, či sa naplnili vyššie uvedené dôvody pre rozvod. Bolo by potrebné vedieť, čo je obsahom korešpondencie a či Vaša manželka skutočne nechce zotrvať v manželstve, prípadne disponovať aj inými dôkazmi. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju tu:





Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí